Chrysler CLub Czechoslovakia

Klub majitelů a příznivců aut značky Chrysler

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Domů Historie značky Chrysler Historie značky Chrysler VII.

Historie značky Chrysler VII.

Email Tisk PDF

Expanze do Evropy

V šedesátých letech Chrysler expandoval do Evropy -  dosažením  většinového podílu ve skupině British Rootes Group v roce 1964, ve francouzské firmě Simca a španělském Barreirosu vytvořil divizi Chrysler Europe.

Pro skupinu Rootes bylo jedním z výsledků tohoto převzetí uvedení vozu Hillman Avenger v roce 1970 (krátce se prodával v USA jako Plymouth Cricket), který se prodával v Británii po boku modelů Imp a Hunter s motorem vzadu. V roce 1970 se bývalá skupina Rootes dostala do vážných finančních potíží. divize Simca a Barreiros  úspěšnější, nicméně nakonec byly různé postupně přicházející problémy  nepřekonatelné a firma měla z těchto podniků jen velmi malý zisk. Chrysler prodal tento majetek firmě PSA Peugeot Citroën v roce 1978, která posléze prodala britské a španělské výrobní linky francouzskému Renaultu.

Více úspěšnější bylo ve stejné době, kdy firma pomáhla tvořit trh muscle cars v USA, uvedení  silniční verze firemního  Hemi motoru úpravou motoru závodního, a pak tím, že představila legendární řadu cenově dostupných ale vysoce výkonných vozidel, jako byly Plymouth GTX, Plymouth Road Runner, a Dodge Charger. Závodní úspěchy několika z těchto modelů na okruhu NASCAR přispěly ke znatelnému zvýšení  reputace konstrukčního oddělení společnosti.


 

Zdroj: www.wikipedia.org


Aktualizováno Neděle, 30 Listopad 2014 00:52  
Partner klubu
Partner klubu
Banner
Partner klubu
Banner

Hlavní nabídka

Přihlášení / Odhlášení

Čtvrtek, 26 Květen 2022

Svátek má:

Včera: Viola Dnes: Filip Zítra: Valdemar