Chrysler CLub Czechoslovakia

Klub majitelů a příznivců aut značky Chrysler

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home Novinky z Chrysleru Novinky z Chrysleru Bude místo "Imported from Detroit" "Importato dall´Italia"?

Bude místo "Imported from Detroit" "Importato dall´Italia"?

E-mail Print PDF
There are no translations available.

logo chrysler_btmPodle článku na allpar.com je možné, že by se některé modely Chrysleru a Jeepu mohli vyrábět v Itálii pro export do USA a další trhy.

Mohlo by se tak stát, pokud by se gen.ředitel Chrysler/Fiatu Sergio Marchionne dohodne na detailech s ministerským předsedou Itálie Mario Montim. Některé modely by se tak mohly vyrábět v továrnách Fiatu v Itálii, které z důvodu poklesu poptávky na evropském kontinentě nemají naplněnou výrobní kapacitu.

Oba představitelé diskutovali nad možností udržení výroby v závodech Fiatu v době, kdy prodejci aut hlásí nejnižší úroveň prodeje za posledních 40.let.

Podle Montiho vyjádření nebyla požadována finanční pomoc ani podílení se státu na programu podpory pro případně propuštěné zaměstnance.

Tento přesun výroby by mohl být výhodný jak pro Fiat tak i pro Chrysler. Fiat má nevyužité výrobní kapacity, zatímco továrny Chrysleru běží na maximální výkon.

Při své cestě se Marchionne opětovně vyjádřil k evropskému trhu s automobily - neočekává jeho růst před rokem 2015. "Evropský trh je katastrofou. Padá do propasti a ještě není na dně. Vyhlídky jsou všechno jen ne růžové"; prohlásil Marchionne.

Skupina Fiat-Chrysler již musela odložit investice v Itálii ve výši 16mld.eur, kterou Marchionne přislíbil v roce 2010. Toto zpoždění vyvolalo na Fiat v Itálii veřejné pobouření. Tyto investice byly přislíbena na oplátku za nové smlouvy s odbory, ve kterých byly dohodnuty větší ústupky od požadavků odborů. Fiat tak dostal úlevy, ale přesunul část výroby do míst s nižšími náklady na pracovní sílu.

Marchionne v té souvislosti prohlásil, že nebude investovat miliardy do trhu, který je v propadu. Podle něj bude letos Fiat ve ztrátě 700mil. eur.

Zdroj: www.allpar.com

 


Že by tedy něco takového?

Import z_Italie 

Chrysler 200 - Importato dall´Italia?

 
Partner klubu
Partner klubu
Banner
Partner klubu
Banner

Main menu

Login/Logout

Thursday, 26 May 2022

Today`s name-day (Czech)

Yesterday: Viola Today: Filip Tommorrow: Valdemar