Chrysler CLub Czechoslovakia

Klub majitelů a příznivců aut značky Chrysler

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home Historie značky Chrysler Historie značky Chrysler II.

Historie značky Chrysler II.

E-mail Print PDF
There are no translations available.

logo chrysler_btmPrvní modely a další koncernové značky

V roce 1928, Chrysler Corporation začala s dělením nabídky vozidel podle cenové třídy a funkce. Značka Plymouth byl představena jako zástupce třídy levných aut (vytvořena byla v podstatě přepracováním a „přeznačkováním“ 4 - válcového modelu Chrysler). Ve stejné době byla jakožto zástupce střední cenové třídy uvedena značka DeSoto.

Krátce poté, koupil Chrysler společnost Dodge Brothers Automobile and Truck Company a zahájil výrobu nákladních automobilů typu Fargo. Koncem třicátých let měly značkyy DeSoto a Dodge zaujmout místo v podnikové hierarchii. Toto rozšíření značek pod zastřešením Chrysleru bylo inspirováno podobnou úspěšnou strategií General Motors. Od roku 1955 se Imperial dříve špičkový model značky Chrysler, stal oddělenou samostatně působící značkou a v roce 1960 byl představen Valiant podobně také jako samostaná značka. Na americkém trhu byl Valiant začleněn v modelové řadě Plymouth a výroba pod značkou DeSoto byla ukončena v roce 1961. Kromě těchto výjimek byl rozsah výroby Chrysleru ve škále od nejnižší po nejvyšší cenovou třídu od roku 1940 až 1970 následující: Valiant, Plymouth, Dodge, DeSoto, Chrysler a Imperial. Po získání AMC v roce 1987, Chrysler splnil jednu z podmínek smlouvy při koupi AMC  vytvořením značky Eagle v roce 1988, která měla být prodávána stávajícími prodejci AMC - Jeep. Značka Eagle působila na trhu deset let – končila v roce 1998, zatímco Plymouth skončil o tři roky později.

V letech 2001 až 2009, měla společnost tři značky po celém světě: Dodge, Jeep, Chrysler. S účinností od října 2009, byl jakožto čtvrtá značka založena značka Ram, oddělením ze značky Dodge. Zpočátku nová značka se skládala z full-size pickupů RAM, kompaktních pickupů Dakota a dodávek Sprinter. Během představení obchodního plánu Chrysler 5. listopadu, generální ředitel Sergio Marchionne uvedl, že značka Ram bude rozšířena o vozidla na platformě Fiat, včetně menšího vozu než Sprinter, který sám bude nahrazen vozem na této platformě. Nicméně se v roce 2011 se stal Fiat pátou značkou Chrysleru uvedením modelu Fiat 500.

 220px-1936-chrysler-archives         220px-Plymouth PA_De_Luxe_4-Door_Sedan_1931

 

Zdroj: www.wikipedia.org

Last Updated on Monday, 24 June 2013 16:03  
Partner klubu
Partner klubu
Banner
Partner klubu
Banner

Main menu

Login/Logout

Tuesday, 16 July 2024

Today`s name-day (Czech)

Yesterday: Jindřich Today: Luboš Tommorrow: Martina